چاپ مجدد کتاب «تغییر جنسیت آری یا نه؟»

با توجه به استقبال گسترده پژوهشگران و فقه پژوهان از کتاب «تغییر جنسیت آری یا نه؟»، چاپ دوم این کتاب گرانسنگ که دروس خارج فقه حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی می باشد مورد عرضه و انتشار قرار گرفت. چاپ دوم کتاب با ویراستاری جدید و طرح جلد نو در ۱۴۲ صفحه در قطع رقعی توسط انتشارات میراث ماندگار منتشر گردیده است.

معرفی کتاب

تغییر شکل ظاهری یکی از مسائل مطرح در فقه است و این پرسش را به همراه دارد که آیا پس از تغییر شکل، جنسیت هم دگرگون می شود؟ در صورت تحقق، تکلیف معاشرت های اجتماعی، ارث بردن، ازدواج و… چیست آیا شخص، دو جنسه شمرده می شود؟ این ها و ده ها پرسش دیگر در کتاب حاضر بررسی شده، از جنبه حقوقی و شرعی بدانها پاسخ داده شده است.

با توجه به آمار تغییر جنسیت در کشورمان و جراحی های رایج، عمل دگرگون کردن جنسیت و پیامدهای فقهی و حقوقی آن دارای اهمیت بوده، سوالات و شبهاتی به همراه دارد. اثر کنونی به بحث استدلالی و علمی با استناد به منابع و مصادر فقهی پرداخته، کنکاشی در خور توجه دارد. کتاب حاصل درس خارج فقهی حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی بوده، با مشاوره های علمی و پزشکی روان شناسان و سکسولوژیست ها به سامان رسیده است.
نگارش کتاب، ساده و همه فهم است تا افزون بر متخصصان دینی و علمی، مخاطبان عام نیز بتوانند از محتوی بهره مند شوند.

علاقه مندان برای تهیه کتاب می توانند با شماره تلفن ۳۷۷۳۰۳۶۵-۰۲۵ انتشارات میراث ماندگار تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست