چاپ و نشر کتاب ” خمس در عصر پیامبر (ص) “

انتشار کتاب خمس در عصر پیامبر صل الله علیه و آله و پاسخ به برخی شبهات، تالیف حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی.

معرفی اثر:

خمس یکی از فروع دین اسلام است. آیا چنان که تصور می شود خمس فقط مربوط به غنائم بوده یا در دیگر منافع کسب و کار نیز جاری است؟ آیا پیامبر(صل الله علیه و آله ) و امامان(صلوات الله علیهم) از مسلمانان خمس دریافت کرده اند؟

پاسخ به بعضی شبهات و پرسش ها در این باره کاوشی است که در این اثر انجام شده است. اثر در مقایسه با آثار مشابه، از قالب پردازش در خور و شایسته توجه بوده، از آن رو که به صورت پرسش و پاسخ است، عام فهم و خواص پسند است، از این رو نه تنها قابل استفاده برای طلاب علوم دینی است بلکه برای عموم دین پژوهان مفید می باشد. مسائل پرداخته شده در اثر، شبهات مهمی است که به بازشناسی حساسترین فرایندهای معارف دینی می فرجامد.

مولف و محقق گرانمایه به پژوهشی ارزشمند پرداخته، در کتاب به عناوینی بر می خوریم از جمله:

تاریخچه خمس، شبهات خمس در میان اهل سنت، خمس درآمد، عبادات مالی در قرآن، تفاوت زکات و خمس، تفویض، علم امام(علیهم السلام) و…

نکات مهم و اساسی در لا به لای کتاب بر خوانندگان گرامی و فرزانه آشکار می شود که تاثیر مستقیم و مثبت در آشنایی با معارف اسلامی دارد بدین جهت مبحث مذکور از جمله مباحث بنیادین فروع دین است که هر مسلمانی ناچار از ورود و آگاهی بدان برای اتخاذ مبنایی قابل دفاع در شبهات است.

کتاب توسط انتشارات همراز قلم (حلم) به نشانی: قم، خیابان معلم، کوچه ۱۰، پلاک ۳۹ انتشارات همراز قلم (حلم) چاپ و انتشار یافته، قابل تهیه از طریق پست سفارشی است. علاقه مندان می توانند با شماره ۰۹۱۲۲۵۳۱۴۶۱ و ۳۷۸۳۱۷۰۴-۰۲۵ تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست