سفر هیات اعزامی مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی

به کشور ترکیه

به منظور دیدار با شیعیان ترکیه و عالمان برجسته این کشور نیز اخذ و رویت اخبار و اوضاع شیعیان از نزدیک، هیأتی از برخی اعضای محترم دفتر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی در معیت شیخ حمید دوزدوزانی در ماه شعبان به ترکیه اعزام شد.

اعضا پس از ورود مورد استقبال جمعی از شیعیان شهر استانبول قرار گرفته، پس از استقرار در این شهر با برخی از رهبران شیعیان و علویان از جمله: شیخ صلاح الدین اوزگوندوز رهبر شیعیان ترکیه ملاقات و گفتگو کرده سلام، و تفقد حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی را ابلاغ کردند.

در ادامه این سفر اعضای هیأت در همایش بزرگ نیمه شعبان حضور یافته، با اعضای انجمن “اهلا- در” علمای شیعه اهل بیت علیهم السلام نیز دیدار و گفتگو کردند. این انجمن بیشتر در مناطق اروپایی فعالیت کرده، به نشر و معرفی مذهب اهل بیت علیهم السلام اهتمام دارد.

دیدار با برخی ائمه جماعات مساجد، سخنرانی در مسجد جامع زینبیه (از معروفترین مساجد شیعیان ترکیه) نیز حضور در بعضی هیأت های مذهبی و مساجد از جمله مهمترین اقدامات هیأت مزبور به شمار می رود.

در پایان هیأت مزبور با جناب حجه الاسلام والمسلمین آقای یوسفی رئیس شعبه جامعه المصطفی در آن کشور دیدار داشته، زمینه های همکاری دو سویه مورد بحث و مذاکره قرار گرفت. مصاحبه با کانال ۱۴ ترکیه (که متعلق و وابسته به موسسه کوثر ترکیه است) نیز از جمله فعالیتهای هیأت اعزامی بود.

اعضای هیأت پس از بازگشت گزارش سفر خود را تقدیم حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی کرده از رهنمودهای معظم له استفاده کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست