دیدار طلاب جمهوری آذربایجان با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی در آستانه ماه محرم

در آستانه‌ی ماه محرم، ماه سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام طلاب جمهوری آذربایجان، به محضر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی شرفیاب و از بیانات گرم و صمیمانه ایشان بهره‌مند شدند.

حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی ضمن تشکر از حاضرین، بیاناتی ایراد فرمودند.
ایشان در ابتدای سخنان خویش، تلاش های عالمان و مردمان مؤمن آن دیار و زحمات گذشته آنان را پاس داشتند. این مرجع عالیقدر طلاب را از درگیر شدن در مسائل اختلاف برانگیز حتی در استفاده از کلمه‌ای که از آن بوی اختلاف استشمام شود بر حذر داشته و آنان را به ایجاد و اشاعه‌ی وحدت کلمه و عطوفت میان مردم دعوت کردند.

معظم له با استشهاد به روایت «طبیب دوار بطبه … » از امیر مؤمنان علی علیه السلام درباره شخصیت معنوی پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله فرمود: نبی گرامی اسلام مانند یک طبیب به هر کجا که تشریف می‌بردند به مقتضای جا و مکان، نسخه‌ای را طبیبانه می‌پیچیدند. بر همین اساس مبلغان و مروجان دینی در امر تبلیغ، با الگو گرفتن از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و اوصیای ایشان علیهم السلام باید مانند یک طبیب داروی مناسب را فراهم و به همراه داشته باشند و به مشکلات معنوی مردم رسیدگی کنند.

در ابتدای این دیدار نماینده طلاب جمهوری آذربایجان ضمن تجلیل از مقام مرجعیت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی از فرصت بدست آمده تشکر و قدردانی کرده و از کارهای صورت گرفته در امر تبلیغ و برخی از موانع و مشکلات گزارشی را ارائه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست