دیدار جمعی از طلاب شهرستان بم با معظم له

جمعی از طلاب و روحانیون شهر بم روز گذشته با مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی دیدار نمودند.

در ابتدای این دیدار معظم له به ملزومات و مقدمات طلبگی اشاره کرد و فرمودند: هر عملی که انسان بخواهد انجام دهد به علل اربعه نیاز دارد یعنی هر عملی علت می خواهد: مادی، صوری، فاعلی و غایی؛ پس برای موفقیت در طلبگی نیز، نیاز به علت غایی و هدف مشخص است.
حال اگر هدف مقدس و خالص نباشد طلبگی و علم جز، وبال و زحمت چیز دیگری نخواهد بود و ارزش ندارد.

در ادامه معظم له با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام فرمودند طلبه باید برای خدا و امتثال امر خدا درس بخواند و حرکت کند و در مقام عمل خدا را فراموش نکند و خدا در وجودش حاکم باشد. امام صادق علیه السلام می فرماید «مَن تَعَلَّمَ للّه‏ِِ وعَمِلَ للّه‏ِِ وعَلَّمَ للّه»‏ِِ یعنی کسی که برای خدا علم را فرا گیرد و علم را آموزش دهد و برای خدا عمل کند در آسمانها به بزرگی از او یاد می شود. حال اگر شخصی این روایت عمل کرد بیاید و طلبه شود.

اگر کسی خدا در وجودش حاکم شد، ارزشش در آسمانها شناخته می شود زیرا امام صادق علیه السلام می فرماید: «دُعِیَ فِی مَلَکُوتِ السّمَاوَاتِ عَظِیماً».
در پایان معظم له فرمودند اگر هدفتان در طلبگی مقدس است، قدمتان مبارک باشد، قدمهایتان را روی چشم من بگذارید. چرا که ملائکه بالهایشان را زیر پای شما قرار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست