اعتراض آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی نسبت به وقایع فرودگاه جده

حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی در درس خارج خود با اشاره به عمل شنیع سعودی ها نسبت به دو نوجوان ایرانی فرمودند: وقتی اولین بار این اهانت را شنیدم، دوست نداشتم این مطلب را بازگو نمایم

چرا که از مصادیق بارز اشاعه فحشا می باشد اما دوباره و چند باره از خبر گزاری ها و رسانه ها شنیدم و همچنین جوانانی به بنده نامه نوشته و در این مورد سوالاتی داشتند.

از این مساله خیلی متاثر شدم که چرا در حرم امن الهی اینگونه اعمال به دور از انسانیت اتفاقی می افتد. هر چند این گونه هتاکی ها از سعودی های وهابی بی سابقه نبوده است.

ایشان در ادامه فرمودند: آیا به هر بهایی باید به حج یا عمره رفت آیا روایات و احادیث اینگونه می فرمایند، زمانی که جان و عرض و مال در خطر باشد حج تمتع واجب نیست چه برسد به عمره مستحبی.

معظم له در ادامه انتقادی از مسئولین کاروان ها نموده و فرمودند:

از دشمن جزء دشمنی انتظار نیست. مسولین کاروان کجا بودند چرا اقدامی نکردند و صدای کسی هم در نیامد، آنها می بایست مراقبت می نمودند. «کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته» معظم له از مسولین مربوطه خواستند به طور جدی این مسئله را پیگیری نمایند.

این مرجع تقلید در پایان به تحولات اخیر یمن اشاره و با مردم یمن ابراز همدردی نموده و از آزادی خواهان جهان خواستند به یاری مردم مظلوم یمن بشتابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست