مقام حضرت معصومه سلام الله علیها درکلام مرجعیت

مرجع عالیقدر شیعه، آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی فرمودند:

در مورد مقام شامخ حضرت معصومه سلام الله علیها اشاره به این نکته ضروری می رسد که مقام والای حضرت معصومه به خاطر فرزند امام بودن و یا خواهر امام بودن نمی باشد، آنچه باعث این درجه از مقام برای حضرت معصومه شده است را می بایست در تقوا و ایمان قوی آن حضرت جستجو کرد.

و آنچه قابل توجه و تأمل است ذکر این نکته است که حضرت معصومه سلام الله علیها با آنکه فقط ۱۷روز در قم سکونت داشتند اما با آن حال مریضی و بیماری محراب عبادت داشتند و با آن وضعیت جسمانی، عبادت حضرت فاطمه معصوم سلام الله علیها ترک نشد. و این مطلب می تواند درسی برای همه ی دوستداران و عاشقان حضرت معصومه سلام الله علیها باشد.

لذاست که در بعضی کتب تاریخی نقل شده و بزرگانی مثل ابن ولید و مجلسی این داستان را نقل کرده اند که در زمان تدفین حضرت معصومه سلام الله علیها برادر بزرگوارشان از خراسان برای نماز و تدفین آن حضرت به قم آمدند که این مطلب خود، نشان دهنده مقام والا و قدر و منزلت حضرت معصومه سلام الله علیها در نظر امام رضا علیه السلام می باشد.

همچنان که در روایات زیادی آمده است که در هنگام موت، و در حال احتضار، امیرالمومنین علیه السلام و دیگر ائمه علیهم السلام به بالین مومنان حاضر می شوند.
ما انسان ها اگر در زندگی کاری انجام دهیم که ارزش و منزلت در پیشگاه الهی پیدا کنیم مولی علی علیه السلام در لحظه احتضار و جان دادن ما نیز خواهد آمد.

مقام حضرت معصومه سلام الله علیها درکلام آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست